رئوس فعالیت های انجام شده اولین شورای مرکزی انجمن صنفی اعضای هیات علمی

ارائه گزارش عملکرد اولین شورای مرکزی انجمن صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه ولی عصر توسط آقای دکتر صفاپور در دومین مجمع عمومی انجمن صنفی

به نام خدا

همکاران محترم، اعضای محترم انجمن صنفی اعضای هیات علمی

با سلام، خوشوقتم گزارش عملکرد اولین شورای مرکزی انجمن صنفی اعضای هیات علمی را در پایان دوره دو ساله فعالیت و به نمایندگی از سوی دیگر دوستان عضو این شورا، به اطلاع شما عزیزان برسانم. آنچه در این گزارش آمده است خلاصه ای از مجموعه اقداماتی است که برحسب وظیفه محوله از سوی همکاران محترم به اینجانبان  مبنی بر تلاش در جهت اجرای مفاد اساسنامه، انجام شده است. توضیحات بیشتر در مورد هر یک از موارد ذکر شده در این گزارش در مجمع عمومی خدمت حاضرین محترم ارائه گردید. اهم موارد قابل ذکر به شرح زیر است:

رئوس فعالیت های انجام شده اولین شورای مرکزی انجمن صنفی اعضای هیات علمی در طی دروه دو ساله فعالیت

(دی 1392- بهمن 1394)

 1. ایجاد پست الکترونیک انجمن جهت ایجاد اطلاع رسانی و ارتباط با اعضا(توسط دکتر صفاپور).
 2. ایجا یک وبلاگ جهت انتشار وسیع تر اخبار و اطلاعات مربوط به فعالیت های انجمن صنفی دانشگاه ولی عصر(عج) و سایر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی(توسط دکتر دره کردی) که در طی مدت فعالیت، به عنوان یک پل ارتباطی خوب بین نهادهای صنفی دانشگاهی عمل کرد. در طی مدت فعالیت این وبلاگ، اعضای هیات علمی چندین دانشگاه با مراجعه به آن و با استفاده از نمونه اساسنامه و دعوت نامه های ما که روی وبلاگ قرار داشت اقدام به ایجاد انجمن یا مجمع صنفی کردند.
 3. راه اندازی سایت انجمن صنفی که جایگزین وبلاگ شده و به طور فعال اخبار فعالیت های صنفی دانشگاهی را منتشر می کند( توسط دکتر شمشیری)
 4. تشکیل کارگروه هایی برای بررسی ودسته بندی مشکلات مبتلابه اعضای هیات علمی در زمینه های مختلف استخدامی، ارتقا، رفاهی و امثال آن. اهم اقدامات انجام شده در این رابطه به شرح زیر است
 5. نامه به وزیر وقت علوم جناب آقای دکتر فرجی دانا در رابطه با مشکلات اعضای هیات علمی دانشگاه به هنگام سفر ایشان به رفسنجان،
 6. پی گیری موضوع پرداخت مابه التفاوت بابت انتقال سوابق بیمه از صندوق تامین اجتماعی به صندوق بازنشستگی و مکاتبات در این مورد با دکتر امید، همچنین تشکیل جلسه با حضور مدیر امور اداری دانشگاه جناب آقای سلمانی پیرامون همین موضوع.
 7.   تشکیل کارگروه فعال در رابطه با آیین نامه استخدامی بویژه پس از تفویض موضوع بررسی پیش نویس از سوی شورای دانشگاه به کارگروهی که تقریبا تمامی اعضای، اعضای انجمکن صنفی بودند، برگزاری جلسات متعدد در همین رابطه، اخذ نظرات همکاران و جمع بندی آن ها. تدوین پیشنهادات در دو نوبت و ارسال آن ها  برای مسئولین مربوطه. خوشبختانه قریب به اتفاق آن پیشنهادات در تدوین نسخه نهایی اعمال شد.

ت) تشکیل کارگروه فعال در رابطه با آیین نامه ارتقا،  گردآوری نقطه نظرات همکاران، برگزاری چند جلسه با حضور تعدادی از همکاران، تدوین نهایی انتقادات و پیشنهادات و ارایه آن ها به مراجع مربوطه.

ث) پیگیری پرداخت حق مسکن به اعضای هیات علمی طی مکاتبات انجام شده با روسای پیشین و فعلی دانشگاه که سرانجام در سال جاری به نتیجه رسید

ج) حضور فعال در ستاد رفاهی دانشگاه، حضور در تهیه پیش نویس قرارداد بیمه تکمیلی با پیمانکاران و انتقال نقطه نظرات اعضای هیات علمی به همین منظور(توسط دکتر شمشیری نماینده انجمن در ستاد رفاهی)

 1. تدوین و پیشنهاد آیین نامه پرداخت وام به اعضای هیات علمی از سوی دانشگاه«موضوع ماده 6 پیوست 4 آیین نامه استخدامی اعضای هیات علمی».
 1. اقدام به نظرسنجی پیرامون مدیریت آینده دانشگاه در اردیبهشت ماه سال 1393 که با مشارکت بالای 90درصد اعضای هیات علمی همراه شد. دکتر دهقان تنها رئیس دانشگاهی هستند که به این روش یعنی با رای مستقیم اعضای هیات علمی انتخاب شده اند.(صورت جلسه هشتم)
 2. برقراری ارتباط فعال با نهادهای صنفی درحال تاسیس یا تاسیس شده در سایر دانشگاه ها و موسسات آموزشی وپژوهشی.
 3. پیگیری مستمر برای برگزاری نشست مشترک با نهادهی صنفی سایر دانشگاه و پژوهشگاه ها که منجر به برگزاری اولین نشست در هفتم خرداد ماه سال جاری به میزبانی کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران گردید. در این نشست نمایندگان 16 دانشگاه وپژوهشگاه حضور داشتند.
 4. پیگیری برگزاری دومین نشست در هفتم آبان ماه سال جاری که به میزبانی مجمع صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد در آن دانشگاه برگزار شد. در این نشست به دلیل برخی مشکلات تعدادی از نمایندگان نهادهای صنفی موفق به حضور نشدند و نشست با حضور نمایندگان 12 نهاد صنفی به اضافه انجمن صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار گردید.
 5. دستاوردهای نشست مشهد: الف) تصویب ایجاد دبیرخانه نهادهای صنفی دانشگاهی به مسئولیت انجمن صنفی دانشگاه ولی عصر(عج)   ب) تصویب ایجاد کارگروه هایی برای تهیه دونامه، یکی در رابطه با درخواست افزایش حقوق برای سال آینده ودیگری برای ارائه پیشنهادات اصلاحی در مورد آیین نامه ارتقا. ماحصل این اقدامات آماده سازی نامه ای با امضای بیست نهاد صنفی دانشگاهی کشور برای درخواست افزایش حقوق و ارسال آن برای تصمیم گیران مختلف از جمله ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و وزیر محترم علوم و تعدادی از نمایندگان مجلس وروسای دانشگاه ها وهمچنین  آماده سازی نامه ای همراه با  پیشنهادات مدنظر به امضای نوزده نهاد صنفی دانشگاهی در رابطه با  اصلاحات آیین نامه ارتقا وارسال آن برای معاون محترم وزیر و رئیس هیات های امنا آقای دکتر باقری و روسای تعدادی از دانشگاه ها. سومین نشست مشترک نهادهای صنفی نیز بزودی در تهران و به میزبانی دانشگاه خوارزمی برگزار خواهد گردید.
 6. برگزاری نشست به مناسبت روز معلم و با هدف طرح خواسته ها و نظرات همکاران با حضور ریاست محترم دانشگاه و دیگراعضای محترم هیات رئیسه در اردیبهشت 1394. 
 7. گردآوری نظرات همکاران در مورد مدت زمان استفاده از منازل سازمانی( پیرو مسولیت محول شده از سوی هیات رئیسه محترم دانشگاه)، برگزاری نشست مشترک با تعدادی از همکاران با نقطه نظرات متفاوت و ایجاد یک جمع بندی مورد توافق اکثریت برای مدت زمان استفاده از این منازل.
 8. اقدام برای ثبت قانونی انجمن در وزارت کشور که این کار از تابستان شروع شده و در فرآیند اداری رفت و برگشت فرم ها با فرمانداری و استانداری است.
 9. سایر اقدامات: افتتاح حسابی به منظور نگهداری درآمدهای انجمن در آن توسط آقای محمد خان زاده(خزانه دار)، طراحی آرم و مهر انجمن با پیگیری دکتر آرمندنژاد، ایجاد بانک اطلاعاتی اعضا توسط خانم دکتر ایرانمنش، پیگیری موضوع خرید زمین تکنوپخت و یا قطعه زمین دیگری به طور مشترک برای اعضای هیات علمی توسط خانم دکتر سیدیزدی(که البته تا کنون به نتیجه مشخصی نرسیده است).

جدای از موارد ذکر شده در بالا، جلسات شورای مرکزی نیز تقریبا به طور مرتب تشکیل گردیده است که صورتجلسات این نشست ها هم، در وبلاگ و وبسایت انجمن منتشر شده است. این جلسات به صورت باز برگزار گردیده به این معنی که هر یک از همکاران علاقه­مند نیز می توانسته در آن حضور یابد و بعضا نیز چنین بوده است.

آنچه انجام شده است حاصل همکاری، همفکری و حمایت یکایک دوستان و همکاران عزیزان است. شورای مرکزی وظیفه خود می داند مراتب تشکر و قدردانی خود را بابت حسن اعتماد اعضای محترم مبنی بر سپردن امور انجمن به ایشان و همچنین همراهی و حمایت این دوستان در طی این مدت، ابراز نماید. امید است در ادامه راه نیز همکاران عزیز حمایت، همراهی و همفکری خود را از منتخبان دوره دوم دریغ ننمایند.

با احترام فراوان

احمد صفاپور

رئیس شورای مرکزی انجمن صنفی

اعضای هیات علمی دانشگاه ولی عصر(عج)

بهمن 1394