گزارش مجمع عمومی

اولین نشست مجمع عمومی انجمن صنفی هیأت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در روز سه شنبه ساعت 12- 10 مورخ 28/2/1395 در سالن شهید شهریاری دانشگاه واقع در پردیس با حضور حدود 90 نفر از اعضا برگزار گردید.

در این جلسه گزارش مصوبات و عملکرد شورای مرکزی به شرح زیر ارایه شد:

-          لزوم برگزاری جلسات مستمر و در هر ترم یکبار با ریاست محترم دانشگاه (که تاکنون دو جلسه با ایشان پیرامون مشکلات و درخواست های هیأت علمی تشکیل شده است که نتیجه آن در بنده های زیر آمده است).

-        جلسه با معاون محترم اداری مالی و پشتیبانی ( در این مورد هم حداقل 2 جلسه اعضا شورای مرکزی برای پیگیری مسایل مالی و اداری همکاران با معاونت محترم اداری و مالی برگزار شده است).  

-        پیگیری حق مسکن (مطابق با دستور ریاست محترم دانشگاه موضوع در دست بررسی می باشد)

-        پیگیری حق غذا (با موافقت ریاست دانشگاه پرداخت شد و در حال پرداخت می باشد)

-        حق مهدکودک (همکاران دارای شرایط در حال استفاده کردن از این کمک هزینه می باشند)

-        حق سختی شرایط کار (مطابق با دستور ریاست محترم دانشگاه در حال تشکیل کمیته و امور کارشناسی می باشد)

-        درخواست کاهش زمان تبدیل وضعیت همکاران (در هر دو جلسه مشترک شورای مرکزی این موضوع بحث شد و ریاست محترم دانشگاه هم از این شرایط رضایت نداشتند و مقرر شد که دلایل طولانی شدن بررسی شود و این مدت به دوره ای حدود یک سال کاهش یابد)

-       تشکیل تعاونی مسکن بنابر درخواست بسیاری از همکاران (با همکارای مسئولین دانشگاه و مشارکت خوب اعضا هیأت علمی این تعاونی تشکیل شد، امید است عزیزان هیأت مدیره تلاش بیشتری برای به ثمر رساندن تلاش های شان داشته باشند)

-         طرح خرید واحدهای اقامتی در سایر شهرها به ویژه در مشهد و تهران ( این طرح با تلاش های زیاد به همکاران ارایه شد، ولی متأسفانه متقاضی به تعداد حداقل 40 تا 50 نفر نرسید و هرگاه تعداد متقاضیان به حداقل مورد نظر برسد، قابل اجرا میباشد).  

-        طرح تشکیل شرکت سرمایه گذاری هیأت علمی (پیش بینی شده است که با عملی شدن طرح ادغام شرکت ها و صندوق های مالی، اعتباری و مصرفی دانشگاه که خواست همه مسئولین دانشگاه به ویژه ریاست محترم، حوزه معاونت مالی و اداری و اکثریت کارکنان دانشگاه اهم از هیأت علمی و کارمندان  دانشگاه می باشد، این موضوع قابلیت اجرای پیدا کند). 

-       طرح برگزاری جلسه با معاونین دانشگاه (هرگاه جمع قابل توجهی از اعضا هیأت علمی درخواستی مبنی بر لزوم جلسه مشترک با یکی از معاونت ها ارایه دهند، قابلیت اجرای پیدا می کند).

-       رایزنی برای گرفتن تسهیلات بانکی با شرایط مناسب تر (تلاش هایی در این قسمت انجام شده است ولی متأسفانه نتیجه عملی قابل توجه در پی نداشته است).   

-       3 بار شرکت در نشست های انجمن های صنفی دانشگاه های کشور شامل دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه خوارزمی تهران (نتایج نشست ها با هدف تشکیل اتحادیه انجمن ها و نهادهای صنفی هیأت علمی دانشگاه های کشور در حال پیگیری می باشد، اگر چه تلاش های دیگری برای اصلاح آیین نامه های ارتقا، افزایش حقوق و ........ شده است. در اینجا لازم است از تلاش های همکار گرامی آقای دکتر صفاپور به عنوان مسئول دبیرخانه هماهنگی انجمن ها و نهاد صنفی هیأت علمی کشور که محرک اصلی و آغاز کننده این درخواست به حق و البته بسیار مهم و تعیین کننده درصورت به نتیجه رسیدن، بوده اند، سپاسگزاری شود و از خداوند منان برای ایشان عزت و سربلندی درخواست می نماییم. همچنین از مسئولین فهیم و دوراندیش هر سه دانشگاه به ویژه روسای این دانشگاه ها که حامی این اندیشه و شورای صنفی خود و کشور بوده اند، سپاس گزاری شود و توفیق الهی بیشتر را برای آنان از یگانه مقتدر زوال ناپذیر استدعا نماییم)   

-       جمع بندی نظرات همکاران درخصوص اصلاح آیین نامه ارتقا (اقدام شد)

-       درخواست افزایش حقوق هیأت علمی متناسب با تورم، حقوق قضات و هیأت علمی دانشگاه های پژشکی (از طریق مکاتبه با مجلس شورای اسلامی، وزرات علوم و هیأت دولت توسط دبیرخانه شوراهای صنفی هیأت علمی کشور اقدام شد) 

-       برگزاری جلسه معارفه نامزدهای انتخابات شورای اسلامی (با هدف تشویق به مشارکت همگانی در انتخابات و فراهم شدن زمینه شناسایی نامزدهای اصلح، نشستی با دعوت از 8 تن از نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی صورت گرفت. و برخی از نامزدها در این نشست شرکت نموده و نظرات خود را در خصوص مسایل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی در سطح ملی و منطقه ای ارایه نمودند. همچنین نامزدهای شرکت کننده نظر خود را در مورد نقش دانشگاه ها و اعضا هیأت علمی در پیشبرد اهداف ملی و منطقه ای و مشکلات اعضا هیأت علمی دانشگاه ها ابراز کردند.

-       لازم به گفتن است که به حق اعضا هیأت علمی این دانشگاه و همه دانشگاهیان این منطقه در معرفی و انتخاب نمایندگان انتخاب شده، نقش تعیین کننده داشته اند. در همین­جا، انجمن صنفی هیأت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ضمن ابراز خرسند و تبریک انتخاب شایسته آقای دکتر نورمحمد تربتی نژاد عضو هیأت علمی این دانشگاه به عنوان یکی از دو نماینده حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا به ایشان، موفقیت ایشان در مسئولیت خطیر جدید را از خداوند منان مسئلت می نمایید).

پیگیری بهره‌مندی یکسان هیأت علمی و کارکنان از تسهیلات صندوق ذخیره کارکنان دولت ( با درخواست 34 نفر از اعضا، این تقاضا به ریاست محترم دانشگاه  ارسال شد. البته قابل گفتن است که هم اکنون همکاران درخواست کننده به 43 نفر افزایش یافته اند که انتظار می رود تعداد درخواست کنندگان افزایش یابد، و متعاقبا لیست تکمیلی ارسال خواهد شد).    

-        تعیین آقای دکتر پهلوانی از اعضا شورای مرکزی به عنوان مسئول کمیته رفاهی (از آقای دکتر پهلوانی عضو شورای مرکزی و مسئول کمیته رفاهی شورا انتظار داریم که از سایر همکاران با انگیزه در راستای ارتقای فعالیت این کمیته کمک گرفته و کمیته ای با چند عضو فعال تشکیل دهند).

- ثبت رسمی انجمن از طریق قانون و مجامع صنفی کشور (این موضوع با انجام انتخابات در همین جلسه پیگیری خواهد شد).      

 

                                              ارایه برنامه های آینده   

-       1- ادامه تلاش برای ثبت رسمی انجمن از طریق قانون مجامع صنفی در وزرات کشور

-       2- تلاش برای تشکیل اتحادیه انجمن های صنفی هیأت علمی دانشگاه های کشور نظر به اهمیت این اتحادیه در امور صنفی هیأت علمی
3-  پیگیری حق مسکن
4- پیگیری حق سختی شرایط کار
5- تشکیل کارگروه های (رفاهی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی)، در صورت وجود همکاران متقاضی برای فعالیت در هر گروه
6- شرکت سرمایه گذاری هیأت علمی
            

مصوبات مجمع عمومی

1- پرداخت حق عضویت توسط اعضا ماهیانه مبلغ 5 هزار تومان با هدف تامین هزینه ها  (نظر به اینکه تمامی هزینه ها برای شرکت در نشست های شوراهای صنفی دانشگاه های کشور و دیگر موارد در طی سال های گذشته، عمدتا با هزینه شخصی اعضا شورای مرکزی انجام شده است، ضرورت پرداخت شدن حق عضویت مطابق با اساسنامه مطرح و اعضا حاضر موافقت کلی خود را بیان داشتند)   

  2- تعیین تعریف خواسته صنفی

  «خواسته صنفی به موضوعی گفته می شود که حداقل 20 درصد اعضا موافق با آن خواسته باشند». تشخیص اینکه چه درخواستی، یک درخواست صنفی است یا نه از طرف مجمع به شورای مرکزی انجمن واگذار شد.

انجام انتخابات

-        با حضور نماینده استانداری آقای دکتر مبینی در این جلسه انتخابات شورای مرکزی انجام شد و از مجموع آرای گرفته شده، صورت جلسه ای به شرح زیر تنظیم شد:

-       تعداد شرکت کنندگان 90 نفر

-       تعداد رای های صحیح 68 رای

-       آرای باطله 9 رای

-       آرای ممتنع 13 رای

-        

-       انتخاب شوندگان به شرح زیر بود:

-       اعضای اصلی

-       1- آقای محمدحسین قربانی           68 رای

-       2- آقای ولی اله جعفری                  68 رای

-       آقای محمدهادی پهلوانی                65 رای

-       4- آقای سیدعلیرضا موحدی         60 رای

-       5- آقای مهران اعلمی                   60 رای

 

-       اعضا علی البدل

-       1- مهدی شریفانی                           58 رای

-       2- سیدعلی اکبر هدایتی                57 رای

 

-       بازرسان

-       بازرس اصلی

-       علیرضا صادقی ماهونک                  54 رای

-       بازرس علی البدل

-        آقای امیرحمد دهقانی                   53 رای

-